آخرین اخبار

23. فروردين 1397 - 10:37   |   کد مطلب: 46752
رئیس اداره تبلیات اسلامی شهرستان کنگاور از برگزاری جشن مبعث رسول اکرم(ص) در بقاع متبرکه و سراسر مساجد این شهرستان خبر داد.

حجت الاسلام والمسمین کریم پوریان در گفتگو با آفتاب کنگاور؛ از برپایی محافل جشن عید مبعث در بقاع متبرکه این شهرستان خبر داد.

وی افزود: مبعث پیامبر اکرم(ص) عید بزرگ مسلمانان جهان، عید انسانیت انسان و یادآور رسالت بزرگ و الهی نبی مکرم اسلام(ص) است، به‌همین مناسبت مراسم جشن و سرور در بقاع متبرکه همراه با چراغانی و فضاسازی، برگزار می‌شود.

 

کریم پوریان با اشاره به اجرای برنامه‌های مناسبتی توسط تشکل‌های دینی این شهرستان، تصریح کرد: هدف ما از اجرای این برنامه‌ها تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی و عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری در این زمینه است.

 

وی خاطرنشان کرد: برای اجرای هرچه باشکوه‌تر این جشن‌ در جوار امامزاده‌ها، هماهنگی‌های لازم با اداره اوقاف و امورخیریه، شورای هیئات مذهبی، کانون مداحان، شهرداری و سایر دستگاه‌های متولی امور فرهنگی شهرستان، انجام شده است.

کریم پوریان ادامه داد: مراسم جشن مبعث علاوه بر بقاع متبرکه در تمامی مساجد شهرستان با همت هیات امنا و مردم برگزار خواهد شد.

دیدگاه شما