آخرین اخبار

18. اسفند 1396 - 22:21   |   کد مطلب: 46733
امام جمعه کنگاور: وزیر خارجه فرانسه به دنبال فراهم کردن بستری برای مذاکره بر سر امنیت ایران اسلامی بود که خیالی خام بیشتر نیست.

به گزارش آفتاب کنگاور؛حجت الاسلام علی محمد لروند در خطبه های نماز جمعه این هفته کنگاور با اشاره به سفر وزیر خارجه فرانسه به ایران و سخنان تهدید آمیز او قبل از این سفر تصریح کرد: کشور ما همواره در برابر تهدیدات و توهین های بیگانگان به نظام اسلامی موضع گیری های محکم داشته است و در مورد این فرد نیز به طور قطع برخورد قاطع مسئولان ،اقدامی به‌ جاست و باید بدانند ملت و نظام الهی ما هرگز اجازه دخالت بیگانگان در امور کشور را نمی دهد.
وی با اشاره به اینکه وزیر خارجه فرانسه بیشتر نقش یک دلال داشت، افزود: وی به دنبال فراهم کردن بستری برای مذاکره بر سر امنیت ایران اسلامی بود که خیالی خام بیشتر نیست.
خطیب جمعه کنگاور به 22 اسفند سالروز تاسیس بنیاد شهید توسط امام خمینی (ره) اشاره کرد و افزود: بنیاد شهید یکی از نهادهای انقلابی است که در بحث فرهنگ ایثار و شهادت خوب درخشیده است.
وی با تاکید بر سرکشی از خانواده شهدا و اجرای برنامه های در شان شهدا به مناسبت سالروز تاسیس بنیاد شهید گفت: انتظار داریم مردم در یادواره 420 شهید شهرستان کنگاور که با سخنرانی امام جمعه خرم آباد در 22 اسفند برگزار می شود، حضور جدی داشته باشد.
خطیب جمعه کنگاور در ادامه افزود: خواهران و برادران ما باید شیوه درست زیستن، انفاق کردن، کمک به دیگران و بالا بردن تقوا را از حضرت فاطمه (س) یاد گرفته و زندگی خود را اصلاح کنند.
وی همچنین گفت: همه ما مدیون امام خمینی (ره) هستیم که اسلام را احیا کرده و باعث سربلندی مسلمانان در دنیا شدند.
حجت الاسلام لروند در بخش دیگری از سخنان خود مردم را به شرکت در جشن نیکوکاری فرا خواند و گفت: در جامعه اسلامی نباید فقر و محرومیت وجود داشته باشد و مسئولان در این زمینه وظیفه سنگینی برعهده دارند.
وی بیان کرد: جشن نیکوکاری که در آستانه نوروز برگزار می شود، فرصت خوبی برای یاری رساندن به محرومان جامعه و از بین بردن فقر و نابرابری است.
وی با اشاره به روز راهیان نور، بیان کرد: کاروان راهیان نور تاثیر زیادی در حفظ آثار و اهداف جنگ تحمیلی دارد و جوانان را با آن دوران آشنا می کند.
وی اضافه کرد: فضای مناطق جنگی معنویت خاصی دارد و افراد زیادی با سفر به آن متحول شده اند که با توجه به این امر، باید این برنامه ها با قدرت و جدیت بیشتری دنبال شود.
امام جمعه کنگاور در پایان از تاخیر پرداخت هشت ماه حقوق کارکنان معبد آناهیتا انتقاد کرد و افزود: انتظار می رود با توجه به فرا رسیدن پایان سال و نزدیکی عید نوروز فرماندار کنگاور و مسئولان میراث فرهنگی با جدیت به این موضوع ورود کرده و به مطالبات کارکنان معبد آناهیتا جامه عمل بپوشانند.

دیدگاه شما