آخرین اخبار

6. بهمن 1396 - 20:33   |   کد مطلب: 46676
امام جمعه موقت شهستان کنگاور در خطب های نماز جمعه بیان داشت:سکوت مدعیان حقوق بشر نسبت به کشتار مسلمانان همچنان ادامه دارد.

به گزارش آفتاب کنگاور؛حجت الاسلام عطایی امام جمه موقت کنگاور در خطبه های این هفته نماز جمعه به کشتار مسلمانان مظلوم میانمار و سکوت دولت‌های کشورهای اسلامی اشاره و ابراز کرد: در حالی که مسلمانان میانمار با حمایت‌های صهیونیست‌ها مظلومانه به آتش کشیده می‌شوند، برخی دولت‌های اسلامی سکوت اختیار کرده‌اند.
 
امام جمعه موقت کنگاورگفت: رسول گرامی اسلام (ص) خطاب به مسلمانان می‌فرمایند، اگر غیر مسلمانی هم از مسلمانان خواست تا به فریاد او برسند و کسی کاری نکند، مسلمان محسوب نمی‌شود.

 
وی سکوت مجامع بین‌المللی در مقابل جنایت‌های میانمار را برخلاف ادعاهای بشردوستانه آن‌ها دانست و عنوان کرد: کشتار زنان و کودکان میانماری غیرقابل تحمل است و این کشتارها در حالی صورت می‌گیرد که مجامع بین‌المللی گاهی از ظلم به یک حیوان که کار درستی نیست، فریادشان بلند می‌شود، اما در مقابل کشتار این همه انسان سکوت کرده‌اند.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مساله طلاق در جامعه  افزود: ازجمله عوامل و زمینه های طلاق و جدایی بی توجهی مرد نسبت به حقوق زن است. 

 

امام جمعه موقت کنگاور تصریح كرد: مرد در ارتباط با همسر خویش وظایف مهمی  از قبیل حفظ او از آسیب های اعتقادی،تأمین نیازهای فرهنگی وی،هدیه دادن ،تأمین نفقه و هزینه زندگی ، غیرت ورزیدن در حق همسر ،خوش رفتاری است.

 

 

حجت الاسلام عطایی ضمن توصیه بر حفظ جایگاه پرهیزكاران و دوری از دنیا پرستی افزود: امیر مومنان در خطبه هایی از نهج البلاغه اجتناب از آلودگی های دنیا، علاقه مندی به آخرتوحفظ جایگاه متقیان و دوری جستن از دنیاپرستان را توصیه كرده اند.

 

دیدگاه شما