آخرین اخبار

24. آذر 1396 - 23:12   |   کد مطلب: 46588
آفتاب کنگاور:امام جمعه کنگاور گفت: وحدت حوزه و دانشگاه باید بیش از پیش افزایش یابد چراکه ملت اسلامی را موفق به مقاومت و در نهایت پیروزی در مقابل دشمنان می‌کند.
امام جمعه کنگاور  ,نماز جمعه,  حوزه  ,دانشگاه ,ترامپ, آفتاب کنگاور

به گزارش آفتاب کنگاور؛حجت الاسلام لروند امام جمعه کنگاور در خطبه های امروز نماز جمعه با اشاره به روز 27 آذر روز شهادت آیت الله مفتح که به نام روز وحدت حوزه و دانشگاه نام‌گذاری شده است اظهار داشت: پشتیبانی علمی مسئولان نظام جمهوری اسلامی در تمامی نیازمندی‌ها، مبارزه با آفت‌ها و آسیب‌های علمی و تحقیقاتی مربوط به حوزه و دانشگاه، توجه جدی و مقابله با توطئه‌های استکبار جهانی، گسترش و توسعه ارتباطات علمی و پژوهشی با مراکز علمی و تحقیقاتی جهان به ویژه کشورهای اسلامی و تبادل اطلاعات در تمامی زمینه‌های علمی، تحقیقاتی و آموزشی از جمله اهداف وحدت حوزه و دانشگاه است.

حجت‌الاسلام‌ لروند خاطرنشان کرد: هم فکری برای بالا بردن سطح علمی حوزه‌ها و دانشگاه‌های استان و شهرستان، تلاش در زمینه جذب نخبگان علمی و بومی خارج از استان، کمک به دانشجویان و طلاب در امور مربوط به تحصیلات و تلاش در زمینه توسعه و گسترش مراکز علمی و آموزش عالی از جمله اقدامات ضروری است که باید در بین دانشگاه و حوزه باشد.

وی خاطرنشان کرد: از جمله دیگر اقدامات مشترک حوزه و دانشگاه می‌توان به تغذیه فکری مسئولان منطقه و ارائه مشاوره در موضوعات تخصصی، جلوگیری از مهاجرت نخبگان و مدیران و اساتید موفق و ایفای نقش مشترک در انتخابات مجلس، ریاست جمهوری و شوراها اشاره کرد.

خطیب نماز جمعه کنگاور بیان کرد: ایفای نقش در زمینه محرومیت زدایی از مناطق محروم استان، انجام کارهای پژوهشی در زمینه معرفی آثار دانشمندان گذشته و انجام کارهای تحقیقاتی در زمینه نارسایی‌ها و ناهنجاری‌های موجود در استان و ده‌ها کار دیگر که می‌توان با همکاری و هم فکری به انجام رساند از دیگر مشترکات حوزه و دانشگاه است.

وی با اشاره به شکل گیری انتفاضه جدید علیه اسرائیل و آمریکا یادآور شد: به نظر می‌رسد یک انتفاضه جدید و به مراتب گسترده و شکننده علیه رژیم اشغالگر قدس و آمریکا در حال شکل گیری است که بر نابودی رژیم جعلی اسرائیل منجر خواهد شد.

امام جمعه کنگاور با اشاره به سخنان ترامپ مبنی بر انتقال سفارتخانه خود به بیت‌المقدس تصریح کرد: شخصیت غیر عادی و ماجراجویانه شخص ترامپ، بهره گیری سیاستمداران آمریکایی از حماقت ترامپ برای عملی کردن اهداف شوم خود در غرب آسیا، داماد و مشاور ترامپ یکی از صهیونیست‌های معلوم‌الحال می‌باشد قطعاً در تصمیمات ترامپ نقش اساسی ایفا می‌کند.

وی با بررسی آثار و نتایج تصمیم احمقانه رئیس جمهور آمریکا تاکید کرد: تحریک شدن افکار عمومی جهان علیه آمریکا و رژیم اشغالگر قدس، به وجود آمدن وحدت و انسجام جدی در میان پیروان مذاهب اسلامی مبنی بر حمایت از فلسطین، طرح مجدد ضرورت مبارزه با رژیم اشغالگر قدس در افکار عمومی مسلمانان و جهان، عکس‌العمل شدید و جدی مسلمانان در نوع کشورهای اسلامی منطقه، افشا مجدد چهره منافقانه بعضی از سران کشورهای عربی و شکست مجدد خط سازش آمریکایی میان اعراب و اسرائیل از جمله آثار و نتایج این تصمیم گیری می‌باشند.

دیدگاه شما