آخرین اخبار

21. ارديبهشت 1396 - 22:18   |   کد مطلب: 46146
آفتاب کنگاور:ستاد شعبانیه با حضور جمعی از متولیان امر،مسئولین و هیئات مذهبی شهرستان کنگاور مهیای برگزاری جشن نیمه شعبان می شوند.

حجت الاسلام کریم پوریان در گفتگو با خبرنگار آفتاب کنگاور اظهار داشت:با برگزاری جشن های نیمه شعبانمی توان ارادت خود را همانند گذشته به ائمه اطهار و امام زمان (عج) به جهانیان نشان دهیم.

 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان کنگاور از اجرای جشن توسط هیئات مذهبی در سراسر شهرستان خبر داد و گفت: این هیئات به صورت خودجوش و کاملا مردمی زمینه برگزاری هرچه بهتر جشن شعبان را ایجاد کرده اند.

 

وی از برگزاری مراسم احیاء شب نیمه شعبان در امامزاده ابراهیم خبرداد و گفت: از جمله شب هایی که در روایات بسیار مقدس معرفی شده همین شب نیمه شعبان است که در روایتی از امام محمد باقر(ع) نقل شده:آن شب بعد از لیلة القدر افضل شب‌ها است،بنابراین مراسم احیای این شب مقدس در امامزاده ابراهیم(ع) با سخنرانی حجت الاسلام عطایی مدیر حوزه علمیه شهرستان کنگاور برگزار خواهد شد.

 

حجت الاسلام کریم پوریان برنامه زمان بندی مراسم احیا را شامل سخنرانی، دعای روح بخش کمیل، مراسم احیاء و دعای ندبه دانست و گفت: این عزیزان تا سحرگاه در شبستان امامزاده و در کنار مرقد مطهر سپری خواهند کرد.

دیدگاه شما