آخرین اخبار

21. ارديبهشت 1396 - 22:15   |   کد مطلب: 46145
رئیس اداره تبلیغات اسلامی کنگاور؛
نیمه شعبان فرصتی برای تبیین فرهنگ انتظار است
رئیس اداره تبلیغات اسلامی کنگاور با بیان اینکه نیمه شعبان زمانی برای تبیین فرهنگ انتظار است، گفت: مراسم مختلف مربوط به نیمه شعبان نباید با باورهای نادرست همراه شود.

حجت الاسلام علی کریم پوریان شعبان را ماهی بزرگ و بابرکت دانست و گفت: میلاد ائمه اطهار (ع) و به خصوص امام زمان(عچ) فرصت های خوبی در راستای تبیین فرهنگ آئینی و دینی ما هستند که باید مراسم ویژه این ماه نیز در خور شان شعبان باشد.

حجت الاسلام کریم پوریان با تاکید بر لزوم اجتناب از برنامه های شکلی، ابراز داشت: خوشبختانه سازمان تبلیغات اسلامی تا کنون در اعیاد مختلف با هدایت و برنامه ریزی تشکل های وابسته به خود شامل هیئات مذهبی، کانون مداحان، موسسات قرآنی،  کانون های فرهنگی و روحانیان، در فضاهای فیزیکی کارهای خوبی انجام داده است.

وی با تاکید بر اینکه باید از برنامه های شکلی پرهیز کنیم و به سمت برنامه های محتوایی برویم، افزود: فرصت ایام شعبان زمانی مناسبت برای آگاه کردن و بیان اهمیت موضوع امامت، ولایت و رهبری است که باید از آن به خوبی بهره جست.

وی با بیان اینکه نیمه شعبان بهترین فرصت برای ترویج فرهنگ مهدویت است، افزود: این اعیاد بهترین فرصت برای ترویج فرهنگ مهدویت برای نسل جوان است و به همین دلیل از تمام دستگاه های اجرایی، خدماتی و فرهنگی می خواهیم تا مشارکت برای تبیین فرهنگ مهدویت را در دستور کار داشته باشند.

دیدگاه شما