آخرین اخبار

22. تير 1396 - 17:50   |   کد مطلب: 46130
آفتاب کنگاور:رئیس اتحادیه قصابان کنگاور از رکود بازار قصابان و کبابی ها گلایه داشت و گفت: رکود در سال های اخیر به اوج خود رسیده است.

به گزارش آفتاب کنگاور؛ برومند رئیس اتحادیه قصابان شهرستان کنگاور در گفتگو با خبرنگار آفتاب کنگاور گفت: در سال های اخیر رکود بازار کاملا محسوس شده است به طوری که عدم توانایی مردم در خرید گوشت و کم شدن قدرت خرید مهر تایید این مطلب است.

وی ادامه داد: دام در کنگاور کم شده است و قصابی ها مجبور به خرید دام از شهرستان های اطراف هستند لذا با توجه به اینکه در کنگاور دام ماده فروش نمی شود و قیمت گوشت در کمترین میزان خود می باشد،نباید انتظار داشت که صنف قصابان سود مناسبی داشته باشند.

برومند با اشاره به فصلی بودن درآمد قصابان در سال گفت: نمیتوان گفت اگر فروش در یک ماه خوب و دیگر ماه کم شده نشان از رکود است،بلکه در اندازه گیری سالانه متوجه می شوید که طی چهار سال اخیر اوضاع رو به بدتر شدن بوده و رکود به اوج خود رسیده است.

عسگری از قصابان دیگر شهر در گفتگو با این پایگاه خبری با گلایه از وضعیت موجود گفت: رکود بسیار سنگین بر بازار حاکم شده و مردم توان خرید ندارند.

وی افزود: در چند سال اخیر روز به روز از بازار فروش کاسته شد و هر روز مردم خرید کمتری می کنند.

عسگری گفت: چند سال پیش در همین قصابی هفته ای 60 راس گوسفند به فروش میرسید که نشان از رونق بازار و قدرت خرید مردم داشت،اما فروش این سال های به اصطلاح پس از برجام  به کمتر از 10راس رسیده است.

دیدگاه شما