آخرین اخبار

20. اسفند 1396 - 20:01   |   کد مطلب: 46058
مدیر پایگاه میراث فرهنگی معبد آناهیتا
معبد آناهیتا در کنگاور امسال رنگ و بویی تازه به خود گرفت
مدیر پایگاه میراث فرهنگی معبد آناهیتا گفت: زیبا سازی مبلمان محوطه تاریخی فرهنگی معبد آناهیتا کنگاور در جهت حفظ و نگهداری هر چه بهتر از آثار تاریخی این سایت انجام گرفته است

بابک طاهریان مدیر پایگاه میراث فرهنگی محوطه تاریخی فرهنگی معبد آناهیتا کنگاور در گفتگو با  آفتاب کنگاور اظهار داشت: معبد آناهیتا در کنگاور امسال رنگ و بویی تازه به خود گرفتبرای ایام نوروز اقدام به ایجاد مسیر گردشگری و زیبا سازی مبلمان این محوطه صورت گرفته است.
طاهریان در ادامه افزود: امسال برای ایام نوروز برنامه‌های مختلفی را برای محوطه تاریخی فرهنگی معبد آناهیتا به عنوان اصلی‌ترین مرکز گردشگری شهر کنگاور تدارک دیده ایم تا بتوانیم میزبانی شایسته‌ای از گردشگران و میهمانان نوروزی وارد شده به این محوطه داشته باشیم.
وی ادامه داد: با توجه به ایجاد مسیر گردشگری در این محوطه از آسیب رسانی‌های به محوطه که در سال‌های قبل در معبد آناهیتا صورت می‌گرفت جلوگیری می‌شود و بازدید کننده با راهنمای‌های لیدرهای نوروزی پایگاه پژوهشی معبد آناهیتا با سهولت هرچه بیشتر از کل محوطه دیدن می‌کنند.
وی همچنین تصریح کرد: نمایشگاه صنایع دستی را نیز امسال همچون سالهای گذشته در جوار این محوطه، البته با سبک و سیاق و نظم خاصی برگزار خواهیم کرد. علاوه بر نمایشگاه سیاه چادرهای عشایران نیز در محوطه معبد آناهیتا مستقر شده و از میهمانان نوروزی با محصولات محلی و غذاهای سنتی استقبال به عمل می‌آورند.

دیدگاه شما