آخرین اخبار

17. اسفند 1396 - 10:43   |   کد مطلب: 46732
آفتاب کنگاور:سراب فش در شهرستان کنگاور،یکی از اماکن دیدنی برای پذیرایی از میهمانان و گردشگران داخلی و خارجی است.
سراب فش, کنگاور ,گردشگری ,آفتاب کنگاور

به گزارش آفتاب کنگاور؛یکی از جاذبه های گردشگری کنگاور سراب فش  واز مهم‏ترین جاذبه‏‌های طبیعی روستای فش، سراب زیبا و باشکوه فش است که در نزدیکی روستا قرار دارد و اطراف آن را درختان بلند جنگلی و گل‏ها و گیاهان خودرو فرا گرفته است.

این سراب حدود 1645 متر از سطح دریا ارتفاع دارد و دبی متوسط سالانه آن 7/461میلی متر در ثانیه می باشد.

این سراب از چشمه های متعددی که از رشته کوه های زاگرس تغذیه می شوند تشکیل شده است. آب کشاورزی کل روستا از این سراب تامین می شود .

ویسار و بایجان از مهم ترین رودهایی هستند که از سراب فش سرچشمه می گیرند.

رود ویسار در بالای روستا جریان دارد و بیشتر برای آبیاری باغ ها و باغچه های خانگی مورد استفاده قرار می گیرد و در پایان به رود بایجان می ریزد.

رود بایجان که از داخل روستا عبور می کند برای سیراب کردن زمین های کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد.

سراب فش همانند سایر سرابها از تشکیلات آهکی منطقه تغذیه و بوجود آمده است .

بدلیل قرار گرفتن این سراب در کنار آثار تاریخی و نیز سرسبزی و طبیعت زیبا این مکان یکی از نقاط تفریحی شهر کنگاور بحساب می آید.

درختان سرسبز ، آب زلال ، وجود پرندگان مهاجر ،و طبیعت سرسبز این منطقه توجه هر گردشگر و مسافری را به خود جلب می کند.

ˈنصرت اله سپهرˈ در بازدید روستای فش، با تاکید بر حفظ سرمایه های طبیعی، افزود: باید در مناطق نمونه و روستاهای هدف گردشگری استان فضای تلطیف روح و روان را برای مردم مهیا کرد.
وی اظهار کرد: باید برای جذب گردشگران و مسافران به سمت این مناطق جاذبه های گردشگری و طبیعی را بخوبی معرفی کنیم.
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری استان تاکید کرد: باید تمام تلاش خود را برای جذب گردشگران داخلی و خارجی به کار ببندیم.
وی ادامه داد: تمام روستاهای هدف گردشگری و مناطق نمونه گردشگری می بایست به لزوم ادبیات اجتماعی از جمله نظافت محیط دقت نظر داشته باشند چرا که اولین منظر آسیب رسان به مباحث گردشگری عدم توجه به این گونه مسائل است.
 

محورهای گردشگری، وجود سراب طبیعی زیبا، پوشش گیاهی و طبیعی، وجود باغات متعدد میوه، ارتفاعات زیبا و مسیر کوهنوردی از جمله ویژگیهای بارز منطقه نمونه گردشگری سراب فش است.

قابلیت کوهنوردی، کایت سواری، برگزاری تورهای علمی، وجود تپه‌ها جهت پیاده روری و طبیعت گردی، وجود باغات میوه، فعالیت شکار و طبیعت، وجود چشمه های آب و جویبارهای روان در منطقه، تنوع پوشش گیاهی و نزدیکی به شهرستان کنگاور تنها بخشی از مزیت‌ها، فرصت‌ها و قابلیت‌های منطقه نمونه گردشگری سراب فش است.

در این منطقه زمینه سرمایه گذاری برای احداث مجتمع تفریحی توریستی، کمپینگ، ویلا، احداث دهکده گردشگری روستایی، احداث فضاهای ورزشی و احداث مجموعه تفریحات آبی در مجاورت سراب وجود دارد.

همچنین این منطقه نمونه گردشگری در روستایی به همین نام (فش) واقع شده که این روستا نیز جزء یکی از 14 روستای هدف گردشگری استان کرمانشاه محسوب می‌شود.

تصاویر تکمیلی: 
سراب فش, کنگاور ,گردشگری ,آفتاب کنگاور
سراب فش, کنگاور ,گردشگری ,آفتاب کنگاور
سراب فش, کنگاور ,گردشگری ,آفتاب کنگاور
سراب فش, کنگاور ,گردشگری ,آفتاب کنگاور
سراب فش, کنگاور ,گردشگری ,آفتاب کنگاور
سراب فش, کنگاور ,گردشگری ,آفتاب کنگاور

دیدگاه شما