آخرین اخبار

21. ارديبهشت 1396 - 1:10   |   کد مطلب: 46144
آفتاب کنگاور: تفاهم نامه آموزش صنایع دستی در جهت توانمند سازی مددجویان بهزیستی شهرستان کنگاور به امضای سه اداره مربوطه رسید.

به گزارش آفتاب کنگاور؛ایجاد اشتغال در سایه تولید و اقتصاد مقاوتی امری است که رهبر معظم انقلاب در سال های جاری به عنوان یک هدف مهم معرفی کردند،لذا قدم نهادن در راه تولید بزرگترین عمل در جهت تولید اشتغال جامعه خواهد بود.

در جامعه اقشار مختلفی وجود دارند علیرغم آسیب پذیر بودن ،نیاز به توجه خاصی از طرف مسئولین دارند که یکی از این اقشار همان مددجویان بهزیستی هستند.

عدم توجه به این عزیزان در جامعه علاوه بر ایجاد یاس و نا امیدی،زمینه تحمیل هزینه برای جامعه و خانواده آنها می شود که در نهایت موجب تلف شدن یک قشر بزرگ از جامعه می شود.

شهرستان کنگاور از جمله شهرهای اصیل ایرانی با بیشینه و تاریخی بلند در صنعت صنایع دستی حرفی برای گفتن داشته است به طوری که امروز در سازمان فنی و حرفه ای شهرستان کار گاه هایی برای آموزش و تولید این صنعت تعریف شده است.

اخیرا تفاهم نامه ای با همکاری سه اداره میراث فرهنگی،بهزیستی و فنی حرفه ای امضاء شده که بر اساس آن آموزش مددجویان بهزیستی با هدف ایجاد شغل و ایجاد انگیزه در این قشرارزشمند در دستور کار قرار میگیرد.

 

حسین بیاتی فر رئیس اداره بهزیستی شهرستان کنگاور در رابطه با این موضوع به خبرنگار افتاب کنگاور گفت: با توجه به نام‌گذاری سال از سوی مقام معظم رهبری به نام "اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال"،بخشی از مددجویان تحت پوشش بهزیستی براساس توانایی‌ها ظرفیت توانمندسازی در جامعه را دارند که در راستا تمرکز بر آماده‌سازی این گروه هدف در زمینه اشتغال است.

وی افزود: سازمان بهزیستی دستگاهی اجتماعی است و متولی اشتغال نیست و فقط تسهیل‌گر در این زمینه است اما برنامه‌های بهزیستی استان به گونه‌ای تدوین شده که تمام مددجویان فرایند آماده‌سازی شغلی با یک حرفه را طی کنند.

بیاتی فر بیان داشت: وجود ظرفیت ها و زیرساخت های کافی در اداره آموزش و پرورش شهرستان کنگاور میتواند زمینه استعداد یابی و آموزش صنایع دستی در میان مددجویان باشد.

وی تصریح کرد:در زمینه گسترش همکاری‌ها و تسهیل فرایند حرفه‌آموزی و اشتغال مددجویان با اداره فنی و حرفه‌ای و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری تفاهم نامه ای امضاء شد.

محمد فرشادفر رئیس اداره آموزش فنی حرفه ای شهرستان کنگاور نیز در این باره اظهار داشت: اداره فنی حرفه ای شهرستان کنگاور با وجود کارگاه های مجهز و مربیان آموزش دیده ظرفیت بسیار مناسبی برای آموزش عمومی در رابطه با بسیاری از رشته ها از جمله صنایع دستی دارد.

وی افزود: استفاده از این ظرفیت و جذب مددجویان عزیز شهرستان میتواند آینده روشن و زمینه ایجاد اشتغال ثابت را برای آنها داشته باشد.

پاشایی رئیس اداره میراث فرهنگی و صنایع گردشگری شهرستان کنگاور نیز در این رابطه گفت: پرداختن به آموزش ‌های صنایع دستی و فنی ‌ وحرفه ‌ای در جامعه راه را برای تحقق اقتصاد مقاومتی هموار می ‌کند و باید بیش از پیش به آموزش اهمیت داده شود چون زیربنای ایجاد مشاغل و صنوف آموزش است.
وی با اشاره به اینکه حمایت جدی از ایجاد کارگاه های صنایع دستی باعث اشتغال پایدار شده و فرصت های شغلی مناسبی برای جامعه بوجود می آورد،گفت: توجه به حوزه صنایع دستی و ایجاد کارگاه های تولیدی با نظارت مسوولان می تواند زمینه افزایش تولید و اشتغال را فراهم کند.

پاشایی افزود: تفاهم نامه آموزش صنایع دستی که مابین سه اداره میراث فرهنگی ،بهزیستی و فنی حرفه ای امضاء شد امید است که آینده ای روشن در صنعت صنایع دستی شهرستان و اشتغال زایی این قشر آسیب پذیر داشته باشد.

تصاویر تکمیلی: 

دیدگاه شما