آخرین اخبار

10. فروردين 1396 - 17:05   |   کد مطلب: 46054
یک صنعت گر و سرمایه گذار اقتصادی گفت: آثار برجام و توافق هسته ای بر صنعت و تولید کشور کمتر از یک جنگ نبوده است.

محسن راضی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد با اشاره به  کاهش سهم کاهش سهم صنعت در اشتغال استان کرمانشاه گفت: متاسفانه گاهی مسئولان تلاش برای جذب برخی امتیازات در حوزه صنعت را به ساده ترین شکل و در ازای امتیازات محدود تر وا می گذارند.

 

وی افزود: شاخص های بخش صنعت بواسطه خودخواهی ها و جاه طلبی ها به پایین ترین جایگاه در چندسال اخیر تنزل کرده که شاید برای ترمیم آن ده ها سال نیاز به صرف انرژی وکارمداوم باشد.

 

این صنعتگر حوزه طراحی، ساخت و راه اندازی کارخانجات فراوری مواد معدنی ادامه داد: من بعنوان یک سرمایه گذار عدم امنیت وثبات تصمیم گیری مدیران را عامل بی میلی سرمایه گذارها برای حضور در استان هایی مانند کرمانشاه  میدانم. واضح عرض کنم. بنده وقتی وارد استان کرمانشاه شدم و وعده های زیادی به بنده داده شد. از آن زمان تا حال ۵ مدیر صنایع و معادن و ۲ استاندار تغییر کرده است که هرکدام تعهدات نفر قبلی را به باد فراموشی سپرد.

 

وی افزود: نکته جالب اینجاست که من سرمایه گذار وقتی میبینم سرمایه ها و درآمدهای استان به اشکال مختلف مختلف خارج و در پایتخت کارگزاری می شود چرا باید من عکس این عمل را انجام دهم؟؟

 

راضی گفت: من کارخانه ای را در سال ۹۰ که دلار ۸۰۰ تومان بود راه اندازی وپروانه تولید اخذ کردم که مصادف شد با طرح هدفمندی یارانه ها و قیمت حاملهای سوخت افزایش یافت. دولت مقرر کرد وامهایی برای این منظور پرداخت نماید ولی تا الان فقط در حد وعده باقی مانده که این باعث تعطیلی تمام واحدهای تولیدی آجر وسفال در شهر کرمانشاه وکنگاور شد.

 

وی افزود: نکته جالب این است که این ظرفیت خالی به استان یزد واصفهان انتقال یافت و باعث رونق واحدهای تولید آنجا شد. حال شما بگویید مسئول این بی تدبیری ها کیست؟

 

دلیل دارم که تعطیلی صنعت و تولید  در کشور از سوی دولت تعمدی است!

 

این صنعتگر با اشاره به اهمال دولت در جلوگیری از واردات کالاهای خارجی تصریح کرد: از نظر من دولت روحانی عمدا باعث تعطیلی واحدهای تولیدی در کشور شد. این سیاست کاملا دیکته شده بود و باعث شد کشور حداقل ۱۰ سال به عقب برگردد. افزایش فرهنگ اشرافی و ایجاد فاصله طبقاتی عامل بیشترین ناهنجاریهای اجتماعی شد. قطعا آثار مخرب این سیاست دولت در افزایش تعداد پرونده های دادگستری هر استان قابل مشاهده است.

 

وی ادامه داد: چطور در این چند سال در حوزه امنیتی نهادهای مربوط به آن توانسته اند مرزها را کنترل کنند. ولی ۴ سال است شاهد این هستیم که دولت توان کنترل وارد شدن صدها هزارتن اقلام مصرفی ومدیریت شده به داخل کشور را که قاچاق میشود ندارد وهمین عامل باعث تعطیلی واحد های تولیدی شد آیا این تردیدی بر تعمدی بودن به تعطیلی واحدهای صنعتی به وجود نی آورد؟

 

خسارت برجام برای کشور کمتر از یک جنگ نبود

 

مدیر عامل مجموعه تولیدی سعید با اشاره به وضعیت صنعت در کشور بعد از برجام گفت: قطعا این وضعیت برای صنعت ایران هیچ عوایدی نداشته است ولی برای صنعت خودروسازی و هواپیما سازی اروپا مفید و باعث اشتغال زایی جوانان اروپایی شد و جوانان تحصیل کرده ایرانی را مسافرکش کرد.

 

وی ادامه داد: بیکاری های بعد از توافق با  غرب باعث کوچ مردم از روستاها و ایجاد مشاغل نا متعارف در کلان شهرها شد. باعث تاسف و شرمساری است که مسولین از برجام بعنوان یک اتفاق مثبت تعریف و تمجید می کنند. ضرر یک جنگ برای صنعت کشور کمتر از برجام بود.

 

راضی ادامه داد: تسریع روند کاهش جمعیت در استان  ووشهرهای مرزی مثل کرمانشاه از تبعات اقتصادی برجام است که بستر ارتقاء معیشتی این مردم را با خلل مواجه کرد.

 

این صنعتگر وسرمایه گذار اقتصادی با اشاره به تضییع حقوق بسیاری از شهرهای مرزی در دولت یازدهم گفت: دولتمردان می دانند اگر مبادلات کشور از طریق مرزهای غربی به عراق نباشد چه خسارتهایی تحمیل می شود. به همین اندازه باید به معیشت و اشتغال مردم مرز نشین اهمیت داده می شد که نشد.

دیدگاه شما